АКТУЕЛНО

Стојкоски ѓубрето од Ѓорче наместо во Дрисла го фрла во зеленило

Камион на Општина Ѓорче Петров ѓубрето наместо во Дрисла во истура на зелените површини кај село Орман. Од сликите се гледа дека камионот полн со градежен шут и отпад, како поминува така и го остава шутот.
Мештаните се загрижени за создавање на нова депонија, откако градоначалникот, Алесандар Стојкоски ја укина телефонската линија преку која граѓаните можеа да пријават дека имаат градежен шут за подигање, па така сега уште поголем неред се прави бидејќи сите го оставаат шутот до контејнерите, а општината го собира, но очигледно го носи на новата депонија.

Инаку, Стојкоски во предизборната кампања на локалните избори ветуваше чиста животна средина и отстранување на депониите.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

ПОЦ: Санкционирани 191 непрописно паркирано возила

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со Сообраќајната...

АКТУЕЛНО

Десет приказни за времето, луѓето и прекинатите врски

Уличниот фестивал “Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship”, изминатите три дена ја размрда...

АКТУЕЛНО

Уметничка акција за проблемот со јавните тоалети во Скопје

Уметникот Озбек Ајваз кај фонтаната вчера во Градскиот парк во Скопје, го...

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...