АКТУЕЛНО

„Визер“ регрутира капетани и идни пилоти во базата во Скопје

Авиокомпанијата „Визер“ регрутира и вработува капетани во базата во Скопје. Апликантите кои ќе го наведат Скопје како нивна база со приоритет, загарантирано ќе добијат распределба за базата во Скопје. Исто така, кандидатите кои ќе се приклучат на настанот за евалуација што ќе се одржи во Будимпешта ќе добијат бесплатно хотелско сместување и авионски билети. Не е потребен предуслов, сите капетани кои ќе го резервираат датумот на евалуација ќе бидат поддржани со логистика.

„Визер“ е најбрзо растечката европска нискобуџетна авиокомпанија и има флота од 181 авиони Ербас А320 и А321. Компанијата

„Визер“ од Скопје и Охрид лета до повеќе европски дестинации. Од 1 ноември ќе воведе летови и до Љубљана, Штутгарт, Луксембург и Салцбург.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Стопанска Триоги триатлон трка во Скопје, утре ќе има посебен режим на сообраќајот

Вкупно 300 учесници од шест земји се пријавени за 4. Стопанска Триоги...

АКТУЕЛНО

Скопје деветта година дел од „The Distinguished Gentlmens Ride“

Урбаните моторџии традиционално и годинава за утре го имаат закажано хуманитарното дефиле...

АКТУЕЛНО

Францускиот институт со прва дигитална интерактивна изложба во Ист гејт мол

Францускиот институт во Скопје , во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на постоењето...

АКТУЕЛНО

Денес, бесплатен влез во музеите

На овој ден музеите во земјата традиционално ги отворат своите врати и...