АКТУЕЛНО

Ѓубре на сите страни во Градски парк пред канцеларијата на Арсовска

Ѓубре на сите страни утрово е разлетано во првиот дел од Градски парк. Тревата е затрупана со хартија, чаши, пластини шишиња. Корпите за отпад се преполни па ѓубрето се прелева од нив низ тревникот.

Ваквата слика од паркот кој е постојано преполн со посетители е на само неколку чекори од канцеларијата на градоначалничката Данела Арсовска.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Парк на Франкофонија добива паметно осветлување

Од Паркот на Франкофонијата започна инсталирањето на Тип 3 светилките кои се...

АКТУЕЛНО

Од денес секој четврток „И јас сум на Водно“

Почнувајќи од овој четврток, од 19 до 23 часот, планинарско-спортскиот клуб „Н2О“...

АКТУЕЛНО

Испратете разгледница со мирис: Франција со поштенски марки кои мирисаат на багети

Франција во полн ек се подготвува за претстојните Олимписки игри, погрижувајќи се...

АКТУЕЛНО

„Девијантно Девојачко“ на Клелија во Бруталиск

Во склоп на Skopje Pride Weekend, Клелија, трансдисциплинарна дизајнерка од Скопје која...