ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖАТА: Голем дел од Скопје без струја

Денес поголем дел од Скопје времено ќе остане без електрична енергија.
Со почеток од 8 па се до 14 часот без струја ќе останат жителите во населба Јане Сандански, како и корисниците во с.Зелениково, с.Орешани, с.Ново Село, с.Вражале, с.Пакошево, с.Смесница, с.Тисовица, с.Добрино, с.Дејковец, с.Страхојадица, с.Гумалев и с.Градовци.
Во период од 09 до 14 часот без струја ќе биде дел од с.Петровец, објектите после маркет Стокомак десно по улицата. Исто така од 09 до 12 без струја ќе остане објектот Хотел Мирор во Петровец.
Освен овие од 09 до 14 ќе се работи на дел од улица Стрезова, а од 09 до 13 на дел од улица Брсјачка буна, улица Пелагонија и околните улици во Шуто Оризари.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...