ИНФО

Готова новата административна зграда на Општина Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров наскоро ќе се всели во нова општинска зграда. Како што соопшти градоначалникот Александар Стојкоски, подготовките се во последна фаза, а денеска вработените со хортикултурно уредување симболично го означија селењето во новите простории. Тој истакна дека зградата ќе биде лоцирана во централниот дел на општината. Отсега жителите на општина ќе можат да ги уживаат сите услуги на едно место.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...