АКТУЕЛНО

ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ВЧЕРА СО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО БЕШЕ ВО ГРЦИЈА

Со службено возило кое лично го управувал, Петревски вчера е виден на грчката граница

Директорот на ЈСП „Скопје“ Крсте Петревски вчера со службеното возило на претпријатието беше во соседна Грција. Службеното возило е забележано на фришоп на граничниот премин „Евзони“ , пред да влезе во државата.

Пред празнично да замине за Грција, Петревски во вторникот потпиша договор со приватните превозници за нивно враќање во јавниот превоз.

Петревски е трет директор на јавното сообраќајно претпријатие откако градоначалничка на Скопје е Данела Арсовска.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Утре бесплатен разглед на Скопје по повод Светскиот ден на туристички водичи

По повод Светскиот ден на туристички водичи, Македонската aсоцијација на туристички водичи...

АКТУЕЛНО

Прва канцеларија за родителство во Карпош

Во рамки на програмските активности на Општина Карпош, денес се одржа работен...

АКТУЕЛНО

Поставени две кутии за донација пред влезот на ЗОО

Скопската Зоолошка градина се приклучува на хуманитарната акција за успешно лекување на...

АКТУЕЛНО

Нов кош, голчиња и детски реквизити на спортските и на детското игралиште во населбата Пролет

Општина Центар ги реконструираше малото фудбалско, кошаркарско и детското игралиште во населба...