ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој стига навреме, а кој доцни според хороскопските знаци?

Education concept. Portrait of young teacher isolated on the white background. Copy space.

Ако сте забележале дека некој постојано доцни, а меѓу вашите пријатели можеби имате и такви кои сакаат секогаш да бидат на време, причината можеби се крие во нивниот хороскопски знак:

Овен – Постојано се брза.

Бик – Не сака да биде избрзан, но некој постојано го чека.

Близнаци – Иако постојано брзаат, не стигнуваат на време.

Рак – Можат да бидат многу бавни, но тоа не ги спречува да бидат на време.

Лав – Секогаш има некакво оправдување за тоа што не е на време.

Девица – Од крајност до крајност, или е прецизна како швајцарски часовник или ќе ја чекате „100 години“.

Вага – Да доцни е сосема нормално за неа.

Скорпија – Сака да биде точна.

Стрелец – Часовникот може да ѕвони и да ѕвони, тој ќе продолжи да спие.

Јарец – Неговиот чувар е дека полека е најбезбедно.

Водолија – Подготвени на време, но за чудо доцнат.

Риби – Избираат да бидат на време или да доцнат во зависност од тоа колку им е грижа.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Љубовен хороскоп до 2 март

Венера, планетата на љубовта, е во Водолија заедно со Марс, каде силно...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп за 26. февруари до 3. март

Прочитајте го неделниот хороскоп од 26. февруари до 3. март 2024 година...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Нeделен хороскоп од 19. до 26. февруари

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се...