СЦЕНА

ПОЧНАА ПРОБИТЕ ЗА НОВАТА ПРЕТСТАВА „АЛО АЛО“ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА

Театар Комедија ги почна пробите за новата претстава “Ало, ало“, според култната  британската ТВ серија на Џереми Лојд и Дејвид Крофт.
Режија, превод, адаптација и избор на музика: Синиша Евтимов,
сценограф: Илина Ангеловска, костимограф: Александар Ношпал
Во претставата ќе играат: Атанас Атанасовски, Жаклина Петровска, Валентин Костадиновски, Ева Скендеровска, Сергеј Димоски, Тони Денковски, Виктор Арсов, Јаков Спасов, Столе Мицов, Илија Илиоски, Наталија Теодосиева, Елена Кузманов и Григор Јовановски

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СЦЕНА

Викендов „Златно Славејче“ во Филхармонија, гостува познатиот рапер Пајак

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи годинешното издание на реномираниот детски...

СЦЕНА

Омаж за Каталин Ладик и претставата „Слугинки“ вечерва на МОТ

Претставата „Слугинки“ во продукција на Турскиот театар во Скопје вечерва ќе биде...

СЦЕНА

Десетици театарски настани, претстави, предавања и промоции на 48 издание на Младиот отворен театар – МОТ

МКЦ го најавува 48-то издание на Млад отворен театар – МОТ, од...

СЦЕНА

Почна „Скомрахи 2023“, на програмата 25 филма и седум студентски пиеси

Со краткиот филм „Тага“ во режија на Тина Величковиќ и дипломската театарска...