АКТУЕЛНО

НОВИТЕ ТРОТИНЕТИ КАКО СЛИКА ЗА ГРАЃАНСКАТА НЕКУЛТУРА

Вчера на социјалните медиуми се појавија фотографии на кои граѓаните уште еднаш ја покажаа својата некултура. На фотографиите подолу може да се види обид за крадење на тротинет, тротинет фрлен во едно од езерцата во Градскиот парк како и во контејнер.

Исто така, вчера сограѓанка јавно сподели дека и покрај стиснување на опцијата ‘крај на возење’, апликацијата и наплатувала. Дали, како и кој ќе одговара за овие сторени дела се уште не се знае.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Истражување: Прегратката го прави детето поинтелигентно

Секојдневната прегратка, што родителите можат да му ја пружат на детето –...

АКТУЕЛНО

Град Скопје го одбележа 1 Март – Денот на нулта дискриминација

Градоначалничката на Град Скопје, денеска во средното училиште на Град Скопје „Јосип...

АКТУЕЛНО

На 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ

Со одлука на директорот на МКЦ, Арбен-Бени Шаќири, на 30 хонорарци од...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

Во рамки на кампањата „Редуцирај. Селектирај. Рециклирај”, и Меморандумот за соработка кој...