ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НАЈТОЧЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 22 ДО 29 МАЈ!

Лавовите ја покажуваат својата доминација, Биковите ќе добијат пари, а еве кој ќе добие подобро платена деловна понуда.

Марс, планетата на енергијата, се исели од Ракот и влезе во огнениот Лав, кои ќе донесе големи промени за Лавовите, Стрелците и Овните. Овој астролошки период носи голем потенцијал, само доколку енергијата е насочена во вистинската насока. Јупитер е во Бик, а ова планетарно соѕвездие го фаворизира стекнувањето богатство. Најмногу корист од Јупитер во Бик, ќе имаат Биковите, Девиците и Јарците.

ОВЕН (21.3-20.4)

РАБОТА – Меркур тргнал напред, па на работа најважна ви е заработката. Ќе има нови преговори за висината на вашите приходи на работното место. Влегувањето на Марс во Лав ви носи враќање на самодовербата и излез од кризата по еден месец. Ќе бидете во позиција да постигнете цели што не сте ги постигнале последните недели. Сонцето во Близнаци ви носи нови преговори.

ЉУБОВ – Венера во Рак е добро аспектирана, па односот со партнерот ќе биде стабилен. Доколку сте слободни, ќе запознаете личност која е подготвена за брак или заеднички живот. Некои Овни можат да го искористат влијанието на Марс во Лав за да го прошират своето семејство.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

БИК (21.4- 20.5.)

РАБОТА – Влегувањето на Сонцето во Близнаците ви носи финансиска добивка. Сепак, Марс е во Лав, па ќе почнете да чувствувате поголема нетрпеливост меѓу соработниците. Ќе имате потреба да ги браните своите ставови, а тоа ќе резултира со недостаток на компромис. Ќе преговарате за нова работа и ќе има добри вести во наредните денови. Вашиот главен проблем ќе биде тоа што нема да можете да правите компромиси.

 

ЉУБОВ – Марс влегува во Лав, затоа подгответе се за чести расправии. Партнерот ќе биде оптоварен со семејни проблеми и треба да решите ситуација во врска со некој член од семејството. Во секој случај, ќе има повеќе семејни расправии и проблеми околу станот. Ќе се обидете да ја измазните врската преку комуникација, но Марс во Лав ќе предизвика тензии.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

БЛИЗНАЦИ (21.5.-21.6.)

РАБОТА – Влегувањето на Марс во Лав ви носи одлични деловни можности. Ќе имате моќ да ги убедите другите во вашите ставови, па ќе бидете доминантна личност на работното место. Доколку сте чекале понуда за работа, таа ќе ви пристигне во наредните денови. Поради желбата да бидете први во сè, лесно можете да се позиционирате како авторитетна личност.

ЉУБОВ – Јупитер во Бик ви носи нова ера на односи со саканата личност. Важни ќе бидат деталите, но и покажувањето љубов преку конкретни постапки. Доколку сте слободни, ќе имате познаник со некој кој е финансиски стабилен, но веројатно емотивно зафатен.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

РАК (22.6-22.7.)

РАБОТА – Влегувањето на Јупитер во Бик ви носи добри вести на работа. Преку пријател, ќе слушнете за нова деловна можност или проект што може да биде профитабилен за вас. Марс во Лав ја подобрува вашата финансиска состојба. Можна е голема заработка во наредниот период.

ЉУБОВ – Венера во вашиот знак ви носи убав период за разубавување и обновување на вашата гардероба. Ќе бидете магнетски привлечни за луѓето од спротивниот пол. Не е исклучено да се заљубите во некој кој ве опсипува со внимание и подароци. Доколку сте слободни, подгответе се за љубовна авантура.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

 

ЛАВ (23.7-22.8.)

РАБОТА – Влегувањето на Марс во вашиот знак ви носи враќање на енергијата и фокусирање кон вашите цели во кариерата. За вас во овој период нема невозможни мисии, само треба правилно да ја насочите вашата енергија. Јупитер во Бик придонесува да имате големи амбиции во кариерата, па ќе добиете можност да направите нешто што може да ве натера да напредувате. Пред вас е возбудлива недела со многу настани.

ЉУБОВ – Венера на полето на тајните ви носи нова симпатија. Потајно размислувате за некој кој ви е недостапен, па тоа ви е привлечно. Ако работите со партнерот, тензиите ќе бидат чести поради притисоците што ги трпите на работа.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

ДЕВИЦА (23.8.-23.9.)

РАБОТА – Јупитер во Бик ве радува, па време е да ја усовршите работата што ја работите. Исто така, планетарната положба на планетите одговара на долгите патувања, па можете да го комбинирате убавото и корисното. Венера во Рак го фаворизира исполнувањето на вашите очекувања. Уран ја менува вашата професија, па ќе мора повеќе да ја користите новата технологија во работата што ја работите.

ЉУБОВ – Венера во Рак ви носи љубов од пријателството. Тоа е некој што се грижи, но е пријателски настроен кон вас. Ви се допаѓаат луѓе кои се припадници на знакот Рак и Риби. Имате поголеми шанси да запознаете нова личност во наредниот период.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

ВАГА (24.9.-23.10.)

РАБОТА – Поради Венера во Рак, вие сте многу чувствителни на работното место и сè доживувате лично. Едноставно работите те погодуваат посилно отколку што би сакале. Сатурн во шестата куќа носи забавување во реализацијата на деловните планови. Како што Марс влезе во Лав, ќе почувствувате големо олеснување во неделата што следи бидејќи пријателите ќе ви помогнат да ги остварите вашите соништа.

ЉУБОВ – Венера во Рак ви носи флерт на работа, но и поголеми тензии. Марс во Лав ви носи подобрување во односот со партнерот, бидејќи ќе имате пријателска поддршка. Во овој период пријателската поддршка ви е поважна од љубовта. Тоа значи дека слободните Ваги ќе имаат можност пријателството да го претворат во емотивна врска.

ЗДРАВЈЕ – Подобро.

СКОРПИЈА (24.10-22.11.)

РАБОТА – Влегувањето на Марс во Лав ви носи дискусии на работа, но и неможност за правење компромиси. Ќе имате чести конфликти со претпоставените, а нема да можете да се помирите со идеите кои ви се наметнуваат. Можно е да дојде до промена во деловното партнерство, а тоа да донесе нов круг кој нема да ви одговара.

ЉУБОВ – Венера е во Рак, па ви се допаѓаат луѓе кои се емотивни и внимателни кон вашата моментална ситуација. Обемот на работа ќе биде голем и не треба да ја оптоварувате саканата личност со проблеми. Ако сте слободни, можете да запознаете една личност која доаѓа од странство.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

СТРЕЛЕЦ (23.11.-21.12.)

РАБОТА – Венера во осмата куќа ви носи подобро платена деловна понуда. Исто така, ве очекуваат динамични денови, бидејќи ќе имате планина од обврски и малку време за себе. Јупитер во Бик го чува вашето работно место и ви носи можност да го проширите бизнисот. Можна е промена на работното место.

ЉУБОВ – Меркур тргна напред, па се појави личност која ја познавате преку работата. Ова е некој кој дури сега ги покажа своите вистински намери. Исто така, едно лице одеднаш ќе допре до вас преку социјалните мрежи. Појавата на таа личност ќе биде големо изненадување.

ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

ЈАРЕЦ (22.12.-20.1)

РАБОТА – Во овој период сте многу креативни, а бидејќи Марс се исели од Ракот, конечно имате можност да го покажете својот потенцијал. Сонцето кај Близнаците ви носи подинамичен период на работното место, а комуникацијата ќе биде приоритет. Имате шанса да го подобрите односот со колегите и многу зависи од вистинските зборови. На работа ќе ги покажете своите организациски способности, но и креативноста.

ЉУБОВ – Венера во Рак ви носи средба со личност која и е позната на јавноста. Сепак, Сатурн во третиот може да ви донесе познанства и во соседството. Ако сте во долга врска, ќе размислувате да ја официјализирате врската со личноста за која се грижите.

ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ВОДОЛИЈА (21.1.-19.2.)

РАБОТА – Марс во Лав ви носи турбуленции, особено ако имате деловен партнер. Сите деловни партнерства ќе бидат на тест, бидејќи некој ќе се обиде да ви ја наметне својата волја. Ќе имате проблем со правење компромиси, а се повеќе ќе размислувате за започнување независен бизнис.

ЉУБОВ – Марс во Лав ви носи криза, особено ако сте во брак. Партнерот нема да има трпение во вашата врска и се повеќе ќе почне да ви пречи. Ако сте слободни, ќе имате познаник на концерт или на јавно место.

ЗДРАВЈЕ – Послабо.

РИБИ (20.2.- 20.3.)

РАБОТА – Марс влегувањето во шестата куќа ви носи повеќе обврски на работното место. Ќе ви се допадне динамичната атмосфера, но зголемената комуникација ќе ви пречи бидејќи нема да можете да ги разберете луѓето околу вас. Телефонот ќе ви ѕвони без престан, а следната недела е важна за преговори и комплетирање на документите.

ЉУБОВ – Меркур во Бик ви носи средба со помлада личност. Ова е некој што ќе го сретнете на некој јавен настан. Заљубувањето не е на одмет бидејќи Сатурн во вашиот знак значи дека сте подготвени да имате стабилна врска. Добро ќе ви дојде дружба со Биковите и Раковите.
ЗДРАВЈЕ – Време е да се активирате.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Два хороскопски знаци чекаат финансиска добивка до крајот на мај

Мај носи посебна енергија и многу можности за секој хороскопски знак, но...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ДО 20. МАЈ

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13. до 20 мај 2024 година и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Стареат како виното: Некои луѓе се разубавуваат со текот на годините

Некои хороскопски знаци се издвојуваат по нивната способност да станат сè попривлечни...