ИНФО

За кого се неработни и вторник и среда, а за кого само еден ден

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 23 мај 2023г (вторник) е Национален ден на Власите и е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во земјава. Додека пак, во среда, 24 мај 2023г се празнува „Св. Кирил и Методиј“, Ден на сесловенските просветители и е неработен ден за сите граѓани.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...