МОЕ ЗДРАВЈЕ

ЕКСПЕРТИТЕ СЕ СОГЛАСУВААТ: Ова се 10. најлоши закуски за здравјето на цревата

Додека посегнувате по вашите дневни закуски, колку размислувате за изборот на храна која го храни самиот црева? Додека некои ферментирани намирници, како што е јогуртот, промовираат пријателска средина за добри цревни бактерии, важно е да се знае дека овие вообичаени закуски го загрози здравјето на вашите црева.

Слатки
Прекумерното внесување слатки генерално не е добро за здравјето, вклучувајќи го и здравјето на цревата.

Диетата богата со шеќер може да го наруши балансот на добрите и лошите цревни бактерии и може да придонесе за влошување на гастроинтестиналните симптоми како што се надуеност, гасови, болка и течна столица, вели диететичарот. Керолин Томасон.

За среќа, не сите десерти се лоши за нашиот стомак. Имено, според некои истражувања, темното чоколадо е деликатес кој дури може да помогне и за здравјето на цревата бидејќи е богат со влакна и хранливи материи и има малку додаден шеќер.

Пржена храна

Храната како солени помфрит или чипс е богата со заситени масти и сол . Вистинските компири имаат хранливи материи здрави за цревата, вклучувајќи влакна и отпорен скроб – но исто како и помфритот, чипсот се пржи, што значително го намалува нивниот здравствен фактор

Тие ги намалуваат здравите цревни бактерии и дури можат да доведат до поголемо воспаление на цревата. Храната со висока содржина на масти, исто така, го забавува варењето, што влијае на здравјето на цревата, вели Стеф Магил.

За подобра крцкава опција, размислете за чипс од зеленчук или малку солени јаткасти плодови.

Слатки без шеќер
Ако мислевте дека вештачки засладените задоволства можат да бидат добра замена за обичните слатки, се излажавте.

Вештачките засладувачи може да ја нарушат комуникацијата помеѓу бактериите во микробиомот и да го зголемат воспалението во цревата. Неодамнешните истражувања исто така сугерираат дека вештачките засладувачи може да предизвикаат промени во микробиомот што може да влијае на отпорноста на инсулин, вели Џули Балсамо.   

Доколку сакате добра доза шеќер, Џули потсетува дека свежото овошје е најдобриот избор за сладок оброк кој не му штети на цревата.

Рафинирани крекери од пченица

Крекерите направени од рафинирана пченица, како што се крекерите со вештачки вкус со сирење или Греам крекерите, дефинитивно спаѓаат во категоријата „високо обработени“, што ги прави една од најлошите закуски за здравјето на цревата . Оваа храна не обезбедува добри услови за развој на здрави бактерии. Шеќерот им овозможува на лошите бактерии да цветаат уште повеќе, додека недостатокот на влакна во нашите црева го инхибира растот на здрави бактериски колонии.

Храната која е силно преработена може да го оштети цревниот микробиом бидејќи е полна со нездрави адитиви како шеќер и конзерванси и има малку влакна, тврди Мушуми Мукерџии.

Преработено месо

Кога станува збор за најлошата ужина за здравјето на цревата, преработеното месо е на врвот на листата. Откриено е дека таквото месо има проинфламаторно дејство на цревата и може да го промени цревниот микробиом.

Една од намирниците на кои треба да внимавате кога станува збор за одржување на здрав дигестивен систем е сувомесниот производ или мисиркината шунка. Истражувањата покажаа дека ова преработено месо може да го зголеми ризикот од рак на дебелото црево и желудникот, вели Кристин Драјер. 

Меѓутоа, ако сакате солени сендвич од мисирка или шунка, не мора целосно да се откажете од него. Доволно е да се обидете да уживате во нив поретко и во помали порции.

Колачиња купени во продавница
Постојат многу начини да направите поздрави колачиња дома, како на пример користење интегрално брашно, матење банана или авокадо во тестото за помеко тесто или додавање шолја овес богат со влакна. Но, повеќето колачиња купени во продавница не користат ниту една од овие поздрави техники за печење. Наместо тоа, тие се потпираат на рафинирани зрна, шеќери и конзерванси за да создадат готов сладок производ.

Сè поголем број студии покажуваат дека исхраната богата со ултра-обработена храна има негативни ефекти врз здравјето на цревата, вели научник за храна и диететичар. Шјамала Вишнумохан.

Сокови
Тие можат да бидат особено лоши за здравјето на цревата поради големата количина на додадени шеќери.

Шеќерите можат да внесат дополнителна вода во дигестивниот тракт и да предизвикаат несакани ефекти како дијареа, додека кофеинот во некои безалкохолни пијалоци исто така може премногу да го забрза варењето. Диеталните газирани сокови може да бидат уште полоши за здравјето на цревата бидејќи вештачките засладувачи можат да ги нарушат здравите цревни бактерии, вели  Кимберли Виман.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

МОЕ ЗДРАВЈЕ

ИЈЗ: За седум дена пријавени 17 нови случаи на голема кашлица

Во последните седум дена, од 9 до 15 февруари се пријавени 17...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

Ново истражување: Откриена причината за утринска мигрена

Гласната музика, светлите екрани, силните парфеми и силните светла можат да предизвикаат...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

Холанѓанец собори Гинисов рекорд како пациент кој речиси 40 години живее со донирано срце

Берт Јенсен (57) од Холандија речиси 40 години живее со донирано срце...

МОЕ ЗДРАВЈЕ

Магнезиум за здраво тело и здрав живот

Недостатокот на магнезиум е многу честа појава кај човекот, иако овој минерал...