ИНФО

20 опомени за граѓани кои неправилно фрлале градежен и кабест отпад

Во текот на месецов, од страна на Еко-патролата при ЈП Комунална хигиена-Скопје, изготвени се вкупно 20 едукативно-информативни записници за лица кои се затекнати при неправилно одлагање градежен и кабаст отпад на улиците „Дрезденска“ во општината Карпош и „Антон Попов“ во општината Кисела Вода, како и на улиците „Август Цезарец“, „Методија Митевски“, „Џон Кенеди“, „Васил Главинов“ и „Благоја Паровиќ“ во општината Чаир, булеварот „АСНОМ“ и улицата „Венијамин Мачуковски“ во општината Аеродром.

Од ЈП Комунална хигиена-Скопје информираат дека еко-патролата секојдневно врши засилен надзор на дваесетина локации во сите скопски општини каде што е забележано континуирано непрописно одлагање отпад на јавни и сообраќајни површини.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

РАБОТА НА МРЕЖА: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со слаб ветер

Времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од...

ИНФО

Решен децениски проблем со безбедноста на сообраќајот на улицата ,,Наум Наумовски Борче”

Општина Центар ја отстрани рампата на улицата „Наум Наумовски Борче” кај хотел...

ИНФО

Санкционирани 129 возачи во Скопје

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 129 мерки, меѓу...