ИНФО

ТРИДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од северен правец, минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 23 степени.

Во сабота ќе преовладува претежно сончево и потопло време со мала до умерена облачност, а од недела следува период на нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...