ИНФО

КОЈ ДЕНЕС ЌЕ БИДЕ БЕЗ СТРУЈА: Објавен список на улици на кои ќе има работи на мрежата

Денес, од 14 до 15 часот, без струја ќе останат корисниците на дел од улица Славка Динкова (кај школото и градинката), дел од улица Иван Хаџиниколов (кај школото и градинката) во Драчево, како и жителите на улица Методија Митевски зграда број 9, 10 и 13, улица Никола Малешевски-цела, дел од булевар Македонска Косовска Бригада- бензинската Макпетрол и куќите позади неа, дел од булевар Втора Македонска Бригада – патот од раскрсницата кај Вива Фреш кај сервис Џеват и околните куќи, Балкански Универзитет, ТС Унион Инвест, улица Аугуст Цезарец зграда број 1 и 5, дел од населба Топанско Поле, во период од 07:15 до 15:30.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...