ИНФО

ЛИСТА НА МЕСТА КОИ ДЕНЕС ЌЕ ОСТАНТ БЕЗ СТРУЈА

Денес без струја ќе останат поголем дел на мештаните од Горно соње над војската во период од 08:30 до 16:00 часот, како и куќите на улица 6 и дел од споредните улици во Арачиново од 09 до 14 часот. Освен овие локации без струја ќе бидат и жителите од улица Антон Чехов Петров од 10 до 13 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...