ИНФО

Бутел наскоро ќе добие нова детска градинка

Пред извесен период започна изградбата на новата детска градинка која се наоѓа во дворот на ООУ “Св. Климент Охридски”. Овој проект чини 35.000.000 денари, средства кои се обезбедени од ТАВ програмата. Планирано е капацитетот на градинката да биде за 120 деца.

„Со оваа нова градинка во значителна мера ќе се растерети проблемот со упис на нови деца“, велат од општина Бутел.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...