ИНФО

Без вода корисниците во комплексот „Александрија“ во населба Влае

Без вода денеска од 9:30 часот ќе бидат корисниците во комплексот „Александрија“ во населба Влае поради изведување на водоводен приклучок ф-150 мм на ул. „Ацо Шопов“ бб.

Како што информираа од ЈП Водовод и канализација – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности. 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...