АКТУЕЛНО

Хаосот во автобусите се уште е забележителен

Граѓаните лути и безнадежни чекајки градски автобус и до еден час под знак прашалник дали во истиот ќе има место за да се качат. Едни до други залепени мака мачат да стигат до работа или на училиште. Помеѓу линиите на кои автобусите доцнат и по повеќе од еден час, се издвојуват автобусите со број 2 и 5.

Градот најави дека од почетокот на идниот месец во јавниот превоз ќе се вклучат и приватните превозници, а од ЈСП Скопје, пак, највуваат штрајк доколку не им се зголемат платите.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Град Скопје воведува нова биокомпостара за ефикасно третирање на органскиот отпад

Градоначалничката на Град Скопје, заедно со екипи од скопските јавните претпријатија, ја...

АКТУЕЛНО

4.700 основци од Бутел ќе добијат бесплатни униформи

4.700 основци на територија на општина Бутел ќе добијат бесплатни училишни униформи....

АКТУЕЛНО

БУБАМАРАТА НА ДНК СЕ ПРОДАДЕ ЗА 250 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ: Донирани 690 илјади денари за лекување на младиот Леонид

Групата ДНК ја објавија на лицитација бубамарата што ја добија, со цел...

АКТУЕЛНО

Наредната сезона ќе профункционира градинката „Гоце Делчев“

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски, оствари работна средба со министерот за...