ИНФО

НА КАФЕ СО РОДИТЕЛИТЕ: Отворени денови во средно угостителско „Лазар Танев‘‘

Во периодот од 15 до 26 Мај организирани се отворени денови во средното училиште „Лазар Танев‘‘ кое опфаќа угостителско- туристичка и хемиско – технолошка струка, под мотото „На кафе со родителите‘‘. Сите заинтересирани деветтооделенци, заедно со своите родители, можат да го посетат училиштето секој работен ден од 17 до 20 часот, каде во разговор со наставниците, ќе ги добијат на увид наставните програми, сите потребни информации за различните профили, условите во училиштето и соработката со секторот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...