ИНФО

На дневно ниво се казнуваат по 200 учесници во сообраќајот

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на главниот град изречени се вкупно 197 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 55 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 13 санкции за непрописно престројување на возила. Исто така, изречени се четири мерки за некористење сигурносен појас, четири санкции минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопштуваат од МВР.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...

ИНФО

Данела ги врати новогодишните куќарки на плоштад

Вратени се новогодишните куќарки на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Во текот на...