АКТУЕЛНО

Надлежните заборавија да го искосат Волково

Надлежните ги заборавија или не можат да постигнат да ги искосат сите тревни површини во градов. Многумина се прашуваат дали затаија службите за одржување и за косење на тревниците или, пак, поради дождовите вегетацијата толку многу порасна што не може да постигнат секаде да косат по неколкупати. Но има делови што одамна и воопшто не биле чепнати. Во некои делови од градов високите треви станаа вистински змијарници, а евентуалната појава на змии уште повеќе ги плаши граѓаните да минуваат покрај вакви неискосени површини. Речиси е јуни, а до автобуската постојка во Волково има обрасната трева висока и до два метри.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Шахот ги освои учениците од Кисела Вода

Шаховскиот Сојуз на Град Скопје, месецов, ги заврши квалификационите училишни натпревари во...

АКТУЕЛНО

Оперската претстава „Севилскиот бербер“ од Џоакино Росини на 2 март во НОБ

На 2 март со почеток во 20.00 часот во Националната опера и...

АКТУЕЛНО

Саем на мебел во Скопје од 20 до 24 март

Од 20 до 24 март во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Комерцијална банка донираше имот на Општина Центар за изградба на јавна зелена површина

По барање на Општина Центар, Комерцијална банка донираше имот за изградба на...