ИНФО

СПИСОК НА УЛИЦИ: Каде ќе нема струја

Денес од 08:00 до 14:00 часот без струја ќе останат дел од корисниците од улица Иван Тургенњев, улица Чупино Брдо и улица Дарвинова во општина Драчево, како и улица Крива Феја, улица Дончо Штипјанчето од број 3 до број 15 во населба Маџари во период од 09:00 до 15:00 часот.
Освен овие, во период од 04:00 до 15:00 часот, без струја ќе останат и корисниците од МВ Чукур, Форнети, Кара, Пумпи ТИРЗ Илинден, улица 11 и 19, како и дел од корисниците во с.Горно Оризари, с.Бразда, Гранит од 09:00 до 15:00 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...