ИНФО

Сообраќаен режим на улица Александар Урдаревски денес и задутре

Денес и утре поради изведба на градежни активности за асфалтирање на коловозот на улицата Александар Урдаревски со прв слој асфалтна маса, во општина Бутел, на потегот од населено место Кучевишка бара кон обиколницата, деновиве ќе биде воспоставен времен сообраќаен режим, известува ЈП Улици и Патишта.

Времениот режим ќе биде обележан со соодветна сигнализација, а асфалтирањето ќе се одвива утре на 16.05.2023 (вторник) од 08 до 14 часот попладне во едната насока и на 17.05.2023 (среда) на во истиот временски период на другата спротивна насока.

ЈП Улици и патишта Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...