ИНФО

Собрани 60 кубни метри кабаст отпад од градинките и училиштата

Од почетокот на месецов екипите на ЈП „Комунална хигиена“ отстранија вкупно 110 кубни метри отпад низ градот. Во рамките на активностите подигнати и транспортирани се приближно 60 кубни метри кабаст и амбалажен отпад од дворовите и внатрешните простории на градинките, основните и средните училишта во сите скопски општини.

Како што велат од претпријатието исто така расчистени се и 50 кубни метри отпад од диви депонии во општината Гази Баба, лоцирани во близина на автобуската постројка во населбата Хиподром и на улицата Перо Наков.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...