ИНФО

Се кројат дрвјата на булевар 8. Септември

Во акцијата спроведена од јавното претпријатие за уредување на градското зеленило, денес на ред е кроење на дрворедот на булеварот 8 ми Септември. Средувањето на дрвјата е започнато од потегот од мостот на истоимениот булевар сé до раскрсницата со булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, со што конечно ќе се овозможи ослободување на пешачките и велосипедски патеки од надвиснатите гранки за непречено движење на патеките.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 154 возачи, 25 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера во Скопје изрече 154 казни за сообраќајни прекршоци. Mеѓу...

ИНФО

Нова опрема за учениците од ООУ „Гоце Делчев“ во општина Илинден

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски, го посети подрачното основно училиште „Гоце...

ИНФО

Во февруари хуманиот третман го поминале 130 кучиња

Jавното претпријатие „Лајка“ известува дека во месец февруари, хуманиот третман го поминале...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд....