ИНФО

ПОТСЕТУВАЊЕ: Уште година и пол рок за менување на сите лични документи

Граѓаните имаат рок до 2024 година да ги променат сите лични документи, како пасош, лична карта, извод од матична книга на родени, возачка дозвола и лична карта.

Рокот е даден при примената на Уставот на Република Северна Македонија и Законот за јазиците од страна на Владата.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...

ИНФО

Во Скопје изречени 161 мерка за прекршоци во сообраќајот

На територија на Град Скопје, Секторот за внатрешни работи во текот на...