ИНФО

НЕКАДЕ И ДО ОСУМ ЧАСА: Еве каде денес ќе нема струја

Денес во период од 08:30 до 16:00 часот без струја ќе останат корисниците на делови од Горно Соње, над војската, како и жителите од с.Кондово, с.Д.Свиларе, с.Г.Свиларе, с.Кучково, с.Грачани, рудник Радуша во Општина Сарај, во период од 09 до 15 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...