ИНФО

Животните како инспирација на студентите

Денеска во скопската Зоолошката градина, студентите на Факултетот за дизајн и мултимедија на ФОН Универзитетот имаа едукативна работилница на која инспирација им беа животните во Зоолошката градина. По свој избор студентите со својата креативност направија по 10-тина цртежи, а инспирацијата беше по слободен избор.

Додека едни ги цртаа лавовите, другите беа инспирирани од мајмуните, некои уживаа пренесувајќи ги пингвините на своите бели листови, а некои од нив се најдоа пред живеалиштето на слоновите, жирафата и морските лавови.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...