АКТУЕЛНО

Секоја вечер Градски парк полн со ѓубре

ЈП „Паркови и зеленило“ денеска го чистеа Градскиот парк и го собираа ѓубрето кое зад себе го оставија посетителите.

Секоја вечер особено во викендите и летниот период паркот е полн со ѓубре. Не само што се полни корпите туку ѓубре посетителите оставаат секаде, во тревата, на патеките и клупите.

Со години во Градскиот парк нема редарска служба ниту пак навечер шетаат комунални редари од Град Скопје.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Истражување: Прегратката го прави детето поинтелигентно

Секојдневната прегратка, што родителите можат да му ја пружат на детето –...

АКТУЕЛНО

Град Скопје го одбележа 1 Март – Денот на нулта дискриминација

Градоначалничката на Град Скопје, денеска во средното училиште на Град Скопје „Јосип...

АКТУЕЛНО

На 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ

Со одлука на директорот на МКЦ, Арбен-Бени Шаќири, на 30 хонорарци од...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: Еколошката свест кај децата носи зелена и одржлива иднина

Во рамки на кампањата „Редуцирај. Селектирај. Рециклирај”, и Меморандумот за соработка кој...