ИНФО

Утре Ѓорче Петров и Карпош без струја

Утре од 4 до 8 часот без струја ќе остане голем дел од Општина Ѓорче Петров, како и делови од Карпош.

Без струја ќе останат деловите од селата Волково, Кондово, Горно Свиларе, Долно Свиларе, Грачани, Радуша, Дворце, Копаница, Рашче, Бојане, Сарај, Глумово, Грчец, Шишево, Арнакија, Паничари, Раович, Ласкарци, Љубин, Букович, Матка. Без струја ќе бидат и дел од наслебите Хром, Карпош 3, Карпош 4, Влае, Момин Поток, Злокуќани, Козле, Нерези и Тафталиџе.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...