МАГАЗИН

БИТ ПАЗАР И КАКО ГОЛЕМА ПАРФИМЕРИЈА: Шминките на Кајли Џенер на тезга

Овошје, зеленчук, зачини, потребштини за по дома, тутун, разни дреболии не е единственото што може да се купи на најголемиот градски пазар Бит пазар. На 10-тина тезги во пазарот се продава и декоративна козметика и тоа од „светски“ брендови. Тука се нудат и шминките на Кајли Џенер, Анастасија, Нејкед… Но, има и понуда од други производители кои се помалку познати. Освен лакови, сенки, кармини по тезгите има и четки, сунѓерчиња, сетови за шминкање.

Цените варираат. Оние „непознати“ брендови се продаваат по достапни цени, а „популарните“ се малку поскапи. Ама, се поевтини од оние што се нудат во парфимериите. Оригиналноста е под знак прашалник, изборот е ваш.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Совети за родители и поуспешни деца

Начинот како се разговара со децата и како родителот се однесува во...

МАГАЗИН

Марго Роби подготвува филм за играта „Монопол“

о светскиот успех на филмот „Барби“, Марго Роби повторно му се навраќа...

МАГАЗИН

И покрај благодетите на јаболката, постои момент кога не смеете да ги консумирате

Она што повеќето луѓе не го знаат е дека постои одредено време...

МАГАЗИН

Минатиот месец забележан како „најтоплиот март“ во светот

Минатиот месец беше „најтоплиот март“ забележан на глобално ниво, според мерењата направени...