ИНФО

Почна да се гради затворениот пазар во Драчево

Вчера се постави камен темелник на најавениот нов затворен пазар во Драчево. Пазарот ќе се простира на околу 3000 квадратни метри, а ќе располага со околу 60. деловни објекти, еден голем супер маркет, магацински простории, санитарни јазли, ќе има три влеза, како и и пешачка улица.

Предвидено е пазарот да биде дополнет со 130. паркинг места, а истите ќе се наоѓаат на покриовот на пазарот. Новиот објект ќе нуди простор за околу 150 пазарџии, а проектот треба да биде реализиран до крајот на март идната година.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...