ИНФО

Гази Баба подели субвенции за вградување течен нафтен гас во возилата

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски информира дека ги доделиле решенијата за субвенции на граѓаните за вградување на уреди на течен нафтен гас.

„Доделени решенија за субвенции на граѓаните за вградување на уреди на течен нафтен гас во возилата. Денеска во просториите на општина Гази Баба ги доделив решенијата за субвенции за вградување на уреди за течен нафтен гас на возилата. Општина Гази Баба реализира сериозни мерки со цел намалување на загадувањето на амбиенталниот воздух и заштитата на животната средина“, објави Стефковски.

Стефковски вели дека кога се работи чесно и кога средства од буџетот се користат наменски за проекти, тогаш во буџетот има пари за сè.

„Мерката за субвенционирање на уреди за вградување на течен нафтен гас, како и мерките за субвенции за купување на велосипеди, електрични тротинети и чистење на оџаци се мерки кои се реализираат во општината со моето доаѓање за градоначалник. Кога се работи чесно и посветено, кога средства од буџетот се користат наменски за проекти, тогаш во буџетот има пари за сè. Ги повикувам граѓаните да аплицираат и да ги користат субвенциите кои ги доделува општина Гази Баба“, посочи Стефковски.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Полицијата казни 188 возачи низ Скопје, возеле брзо и без возачка

Во вчерашните сообраќајни контроли, казнети се 188 возачи. Меѓу кои, 25 за возење...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...