СЦЕНА

Викендов 20. издание на „Поточиња“

Претстојниов викенд, Македонската филхармонија ќе биде главно место за детски џагор, полн со радост и смеа, бидејќи ќе се одржи 20. роденденско издание на детскиот фестивал „Поточиња“, информираа организаторите.

„Билети сè уште има во продажба преку продажната мрежа на МК Тикетс, како и онлајн на mktickets.mk/event/potocinja13/ и www.karti.com.mk/potocinja-2023.nspx. Јубилејното роденденско издание на „Поточиња“ ќе се одржи во три различни термини. Утре и во недела, со почеток во 11, 13 и 19 часот. Овој викенд ќе биде посветен на дечињата, кои заедно ќе пеат, играат и празнуваат, додека новите хитови на „Поточиња“ ќе ги забавуваат. Дваесет години „Поточиња“ – 20 години песна, радост, смеа“, се наведува во соопштението.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СЦЕНА

Театарската претстава „Момчето со пругасти пижами“ вечерва во МНТ

На големата сцена во Македонскиот народен театар во Скопје, вечерва со почеток...

СЦЕНА

„Кино Утро“ во Кинотека почнува на 9. јануари „Зоки Поки“

Во текот на зимскиот распуст, на почетокот на јануари, веќе традиционално Кинотеката...

СЦЕНА

Краткиот игран филм „Дали си маж“ по сценарио и режија на Ѓорче Ставрески на ‘HBO Max’

– Краткиот игран филм „Дали си маж“ по сценарио и режија на...

СЦЕНА

Викендов „Златно Славејче“ во Филхармонија, гостува познатиот рапер Пајак

Претстојниот викенд во Скопје ќе се одржи годинешното издание на реномираниот детски...