ИНФО

НОВ ВОДОВОДЕН ПРИКЛУЧОК: Дел во Карпош и Драчево без вода

Поради изведување на водоводен приклучок на улицата Ванчо Мицков во општина Карпош, без вода ќе бидат корисниците на дел од истата улица, од 09:00 часот до завршување со работните активности.

поради уличен дефект на водоводна цевка на улица Румена Хаџипанзова 12в населба Драчево , без вода ќе бидат корисниците од следните улици : Румена Хаџипанзова, Малешевска, Аилска, Славка Динкова, Андреа Петковиќ, Јакупица, Гандиева, Ѓорѓи Војтек, Марија Кири, Гутенбергова и Бистрa, од 08:30 часот до завршување на дефектот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...