АКТУЕЛНО

ВНИМАТЕЛНО МИНУВАЈТЕ: Огромна дупка среде Чаршија

На една од уличките во Старата скопска чаршија со денови зјае огромна дупка. Со оглед дека тешко може да се избегне и заобиколи, а претставува и потенцијална опасност за минувачите, околните дуќанџии се снашле, па преку дупката ставиле жолта лента, за како-така да ги предупредат посетителите на Чаршијата.

Сопствениците на дуќаните велат дека кратерот стои одамна, за што ги информирале надлежните од Град Скопје, но оттаму сè уште ниту излегле на терен за да направат увид, ниту го санирале проблемот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Најискрената публика уживаше во младинската театарска претстава „Како ќе го делиме мачорот“

Учениците од Општина Центар го посетија „Тетарот за деца и младинци“-Скопје, со...

АКТУЕЛНО

„Скриени дела и спомени – откривање“ – арт инсталацијата на студентите од ФЛУ Скопје

„Скриени дела и спомени – откривање“ е насловот на арт инсталацијата на...

АКТУЕЛНО

Општина Центар со 17 Еразмус Плус проекти во изминативе пет години

Градоначалникот Горан Герасимовски заедно со Бојан Маричиќ, заменик претседателот на Владата задолжен...

АКТУЕЛНО

Јавен повик за средношколци за учество во проектот Театарот ги обединува младите TRY

Програмата TRY (Театарот ги обединува младите) е меѓународен проект ко – финансиран...