МАГАЗИН

ЦЕЛА ЕВРОПА ГЛЕДАШЕ ВО НЕЈЗИНОТО ДЕКОЛТЕ: Која е водителката што ги воодушеви сите гледачи

Гледачите на првата полуфинална вечер на Евровизија се воодушевија од една од трите водителки на фестивалот.

Актерката, Хана Вадингам која имаше улога на водителка во шоуто ги освои гледачите со својот изглед и вокални способности.

Ѕвездата на серијата „Теd Lasso“ беше една од трите водителки заедно со членката на жирито на натпреварот „Британија има талент“ Алеша Диксон и украинската пејачка Јулија Санина.

Хана настапувала во бројни мјузикли, а нејзината мајка била оперска пејачка, како и нејзините баба и дедо по мајка и во еден момент ги покажа своите вокални способности. Таа нé само што се пофали со луди вештини за свирење на гитара, туку и со нејзиниот одличен глас за пеење“, е еден од коментарите на Твитер.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

МАГАЗИН

Францускиот документарен филм „Дахомеј“ победник на Берлински филмски фестивал

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на годинашниот 74 Берлински филмски...

МАГАЗИН

Педијатрите откриваат која храна е забранета за нивните деца

Пред да се одлучат за деца, идните родители вообичаено замислуваат како да...

МАГАЗИН

Откриен целосен фосил на подводен диносаурус во Кина

Меѓународен тим научници открија целосен фосил на подводен рептил „Диноцефалосаурус ориенталис“ (Dinocephalosaurus...

МАГАЗИН

Намирници што треба да се избегнуваат во борбата со висок притисок

Во борбата со висок крвен притисок, т.е. хипертензија, еден од најважните чекори...