ИНФО

Улицата 1600 во Ѓорче Петров поправена по 30. години

Денеска конечно после три децении жителите на Ѓорче Петров добија асфалт на улицата 1600. Оваа поправка како што велат од општината, мештаните ја барале со години од надлежните, а по тој повод градоначалникот Александар Стојкоски, се здоби и со благодарница од стопанствениците во населбата. Реконструкцијата на улицата е во должина од 850 метри, а широка е 4 метри.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со појава на магла

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по...

ИНФО

Изложба на ДЛУМ по повод 30. Министерски совет на ОБСЕ

Во хотелот „Александар Палас“ ќе биде поставена изложба во чест на триесетиот...

ИНФО

Утре бесплатно паркирање во зоните на „Градски паркинг“

Поради одржување на Самитот на ОБСЕ на зонските паркиралишта во надлежност на...

ИНФО

Шалтерите на Водовод денес и утре со скратено работно време

Денес, шалтерите за наплата во Дирекцијата на претпријатието Водовод и канализација ќе работат...