ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА СВОЈА СРОДНА ДУША! Откријте кој е вашата!

На Вагите им парираат Скорпија, Девици, Вага, Овен, но ова не се единствените хороскопски знаци со кои ќе бидат компатибилни. Нема сомнеж дека астрологијата влијае на секој сегмент од животот, вклучувајќи ја и љубовта.

Доколку ја барате својата сродна душа, побарајте го вашиот знак и проверете во кој хороскопски знак станува збор:

Овен

Самоуверена личност која може да го следи. Овенот е агресивно претприемничка личност која сака да живее со брзо темпо. Немаат време да ги воздржат и им треба партнер кој може да биде во чекор со нив. Нивната идеална сродна душа е некој кој е самоуверен, профитабилен и не се плаши од големи ризици.

Потенцијални сродни души: Овен, Лав, Стрелец, Близнаци и Водолија.

Бик

Лојална и романтична личност која е центарот на светот. Бикот ќе остане верен на вистинската личност до самиот крај. Сепак, ним им треба некој кој ќе може да ја возврати услугата и да им даде силно чувство на посветеност за возврат. Нивната идеална сродна душа е некој на кој можат да му веруваат, кој е директен и кој не игра игри бидејќи, искрено, Бикот нема време за тоа. Тие исто така сакаат романтични момци кои можат да направат да се чувствувате како да се единствената личност на светот!

Потенцијални сродни души: Рак, Јарец, Девица и Риби.

Близнаци

Вам ви треба личност со интелект, смисла за хумор и доволно различен за да ги одржува работите интересни. Близнаците знаат да бидат пребирливи за партнерот, па можете да се чувствувате посебно доколку тие ве изберат. Нивната идеална сродна душа е некој што е духовит, паметен и интересен.

Потенцијални сродни души: Лав, Вага, Овен и Водолија.

Рак

Вам нај важно ви е партнерот да е интелигентен, грижлив и да има сензуална душа со емпатично срце. Ракот има големо срце и многу љубов да даде… но ако навистина сакате да ги освоите, треба да можете да вратите. Ним им треба некој кој е доволно интелигентен за да им го окупира умот, но и доволно внимателен за да направи да се чувствуваат посебно и сакано. Немаат време за себичност, па затоа и нивниот идеален партнер мора да биде грижлив и сочувствителен.

Потенцијални сродни души: Шкорпија, Бик, Риби и Девица.

Лав

Некој кој е самоуверен, мистериозен и способен да ја задржи возбудата во врската. Лавот безнадежно го привлекуваат самоуверени, но и мистериозни луѓе. Тие сакаат некој кој е подготвен за авантура и кој не се плаши да се разоткрие, но и некој што е доволно интригантен за да ги држи во неизвесност и радост за тоа што ќе се случи понатаму!

Потенцијали на сродна душа: Близнаци, Вага, Стрелец и Овен.

Девица

Некој софистициран, сложен, амбициозен и целосно посветен лик би бил идеален за вас. Сродната душа на Девица е личност која е сложена и софистицирана како луксузно француско вино. Меѓутоа, и таа личност треба да биде мотивирана и амбициозна, а не некој што само лежи наоколу цел ден и не постигнува апсолутно ништо. Повеќе од сè, на Девицата и треба некој кој ќе биде посветен на врската исто како и тие!

Потенцијални сродни души: Шкорпија, Јарец, Рак и Бик…

Вага

Добар изглед, паметен и самоувереност е она што ве привлекува. Вагите имаат високи стандарди кога станува збор за љубовта и нема да се задоволат со случајна личност. Нивната сродна душа треба да има три особини: добар изглед, паметен и самоуверен. Ја сакаат физичката убавина затоа што ја ценат естетиката. Сакаат интелигенција затоа што се паметни и бавните умови им се здодевни. Ја ценат самодовербата затоа што сакаат некој што знае што сакаат!

Потенцијални сродни души: Близнаци, Водолија, Стрелец и Лав.

Скорпија

Страста е најважносто нешто за вас. Личност што ја предизвикува и храни вашата страст е најповолна за вас. Кога сте со Скорпија, нивната љубов е длабока, интензивна и целосно безусловна. Сепак, им треба некој кој може да ги предизвика и да го нахрани нивниот оган. Нивната идеална сродна душа е некој длабок и имагинативен кој мисли и чувствува длабоко, но кој не мора да ги открива сите свои карти одеднаш. Сакаат малку мистерија и интриги и ги привлекува духовит хумор!

Потенцијални сродни души: Риби, Девица, Јарец и Рак.

Стрелец

Слободоумна и слободоумна личност која не се обидува да ве промени е идеалната половина за вас. Стрелците ја ценат својата слобода и независност и не им треба некој премногу посесивно да им виси околу вратот. Нивната идеална сродна душа е некој кој сака забава и на животот му пристапува со отворен ум. Не ги сакаат бескрајните правила и рутини, ниту пак им треба некој кој ќе се обиде да ги промени или поправи како да се проект. Нивната сродна душа ќе биде некој што ќе може да ги изгради и кого ќе можат да го однесат на нивното патување… а не некој што сака да им ги отсече крилјата!

Потенцијални сродни души: Лав, Водолија, Овен и Вага.

Јарец

Елегантна и интригантна душа со стил кој може да им го долови умот и да остане верна до крај. Јарецот не се плаши да биде пребирлив кога се работи за љубовници, особено кога станува збор за пронаоѓање на некој што е материјал за „сродна душа“. Нивниот идеален партнер мора да има елеганција и стил и да се гордее со тоа што се. Тие исто така треба да бидат интелигентни и способни да ги ангажираат на длабок и значаен начин. Но, пред се, тие треба да бидат сигурни и верни… На Јарецот му треба некој на кој може да смета!

Потенцијални сродни души: Риби, Бик, Девица и Шкорпија.

Водолија

Опуштена, забавна личност со смисла за хумор! Идеалната сродна душа на Водолија најверојатно ќе има забавна и екстровертна личност и мора да биде расположена за повремена авантура, обично некој што е добар во кујната. Тие се исто така многу привлечени од луѓе кои имаат изопачено чувство за хумор и кои се проникливи. Ако можете да ги насмеете, можете да ги натерате да направат речиси сè. Ако знаете да готвите, тоа е исто така голем плус бидејќи Водолијата сака да јаде!

Потенцијални сродни души: Вага, Овен, Близнаци и Стрелец.

Риби

Самоуверен, креативен и некој кој е на вашата бранова должина. Рибите живеат во свој свет и никогаш не го сфаќаат животот премногу сериозно или буквално. Нивната идеална сродна душа е некој со здрава доза на самодоверба, див и креативен ум и способност да размислува нелинеарно. Најмногу од сè, им треба некој со кој ќе можат да се поврзат и да комуницираат на длабок и значаен начин.

Потенцијални сродни души: Рак и Риби.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ

Последниот месец од оваа година ќе биде полн со променлива енергија и...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 28. ноември до 3. декември

ОВЕН Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Кој ви е најсреќниот ден од неделата, според хороскопскиот знак

Дали имате ден во неделата кога ви се чини дека сè ви...

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ

Неделен хороскоп од 20 до 27 ноември

Дознајте каква недела ве очекува и подгответе за сите предизвици во неа!...