ИНФО

Пролетно чистење на парковите во Ѓорче Петров

Изминатите два дена, вработените од комуналниот пункт во Ѓорче Петров ги уредуваа зелените појаси.

„Во акцијата се косеше тревата, се кастреа гранките, а се средуваше и урбаната опрема во парковите“, велат од општината.

Акцијата ги опфатила: Паркот Полјана во Хром, паркот кај Панко и детското игралиште, кружениот тек во Хром, Камин Кама и игралиштето, Даме Груев (спроти месната заедница)и мостот кон Даме Груев.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...