ИНФО

НЕКАДЕ И ДО СЕДУМ ЧАСА: Поголем дел од Скопје денес без струја

Денес од 8 до 15 часот, без струја ќе останат делови од објектот на АДОРА Флет Ајрон во Кисела Вода и жителите на улица Борис Трајквоски, како и дел од корисниците на улица Горно Лисиче карши школото со времен прекин од еден час од 9 до 10 часот.

Освен овие, од 9 до 12 часот, без струја ќе останат с.Радуша, Орашје, Дворце, Космофон Радуша, Космофон Рашче и Караула Радуша и с.Долно Свиларе и с.Горно Свиларе од 13 до 15 часот во Општина Сарај, а во период од 09:30 до 15 часот без електрична енергија ќе останат куќите околу паркингот на АРМ до кружниот тек во Влае, Гостилница Убац и куќите позади на калдрмата до новата зграда во Општина Ѓорче Петров.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...