ИНФО

Крводарителска акција во ЈП „Градски паркинг“

Во просториите на катната гаража „Беко‘‘ на 12. мај во 09:00 часот ЈП „Градски паркинг“ и здравствен тим на Институт за трансфузиона медицина во соработка со Црвен крст, ќе спроведе акција за дарување на крв под мотото „Даруваме крв – спасуваме живот“.

Освен вработените во ЈП „Градски паркинг“, кон оваа крводарителска акција можат да се приклучат и други граѓани коишто се во можност и имаат желба да даруваат крв.
Пријавување за дарување на крв може да се изврши на телефонскиот број 070/696-589.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес и утре изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради одржување на митинзи од изборната кампања за претседателските избори, денес и...

ИНФО

Казнети 179 возачи, 51 возеле пребрзо

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во источните...

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...