АКТУЕЛНО

Кратер со недели зјае на улицата Бледски договор во Карпош

Огромна дупка со недели зјае на улицата Бледски договор во Општина Карпош. Кратерот тешко може да се избегне, па граѓаните велат дека ги искршиле колите, чекајќи некој да ја закрпи дупката.

Станува збор за доста прометна улица бидејќи на неа се наоѓа поликлиниката „Букурешт“, болницата „8 Септември“ и приватната клиника „Жан Митрев“, па пациентите кои се носат во болниците се трускаат на дупката. На истата улица се наоѓа и средното училиште „Никола Карев“, а минуваат и автобуси на ЈСП „Скопје“.

Жителите на овој дел од Карпош велат дека дупката стои неколку недели, но никој од Град Скопје, ЈП „Улици и патишта“ или Општина Карпош не ја гледаат и не ја санираат.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

АКТУЕЛНО

Општина Бутел ќе биде покровител на документарецот за еден од најголемите олимписки спортисти Шабан Трстена

На предлог на градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, а со едногласна...

АКТУЕЛНО

5 нови патеки на Скопска Црна Гора спремни за различен тип на луѓе и скроени за различни годишни времиња

Општина Гази Баба известува дека е реализиран проект со кој се создавани...

АКТУЕЛНО

Герасимовски: 62 решенија по 7.000 денари за семејствата со новороденче во Центар

62 решенија за новороденчиња на барателите за остварување на правото за користење...

АКТУЕЛНО

Поради инаетот на Арсовска, сега ЈСП ќе плаќа и камати за долгот кон приватните превозници

Јавното сообраќајно претпријатие никако да ја заврши финансиската голгота со приватните превозници,...