ИНФО

Заобиколувајте ги овие улици – заглавени со автомобили

Утрово е забележана гужва на овие улици и булевари:

-бул.Македонија во двете насоки,
-бул. Кузман Јосифовски Питу кон Центар,
-ул. Димитрие Чуповски во двете насоки,
-бул. Свети Климент Охридски во двете насоки,
-бул. 8ми Септември кон ул. Скупи,
-ул. 11 Октомври кон Центар,
-мост Гоце Делчев кон бул. Илинден,
-бул. 3та Македонска бригада кон ул. Пролет,
-ул.Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска.

 

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне нестабилно и дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд....

ИНФО

20 нови дигитални услуги на новата интернет страница на општина Кисела Вода

Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекциски служби,...

ИНФО

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите

Средните училишта на скопскиот плоштад со понуда за полуматурантите. Што се нудат...

ИНФО

Утре ќе се прска против комарци

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека Град Скопје известил дека...