ИНФО

ПОРАДИ ДЕФЕКТ И РАБОТНИ АКТИВНОСТИ: Без вода дел од улиците во Ново Лисиче, Кисела Вода, Карпош и Аеродром

Поради дефект на затворач на бул. Видое Смилевски Бато бб (во близина на маркет Рептил), вода ќе немаат корисниците од Реонски Центар (висока зона) населба ново Лисиче. Од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Поради изведување на водоводен приклучок на ул. Христо Татарчев 16, вода нема да има на дел од ул. Христо Татарчев, дел од ул. Пушкинова, дел од ул. Петар Делјан и дел од ул. Борис Трајковски.  09:00 часот до завршување со работните активности.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Водата за пиење во Скопје е безбедна и микробиолошки исправна

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел подобра информираност на граѓаните...

ИНФО

164 шофери заработија казни од полицијата, најмногу за брзо возење

Скопската полиција во текот на вчерашниот ден казни 164 возачи. Од нив...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ДНЕВНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Времето денес ќе биде променливо облачно и релативно топло, претежно во западните...