ИНФО

Бесплатно куглање за децата во центарските училишта

Сите деца кои учат во основните училишта во Центар ќе можат бесплатно да куглаат во Куглана Мусандра ГТЦ. Оваа бесплатна разонода за учениците ќе важи до крајот на месецов. Секое дете ќе добие бесплатна спортка опрема и расположивост за куглање на сите патеки, велат од кугланата Мусандра ГТЦ.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...