ИНФО

КАДЕ ЌЕ НЕМА СТРУЈА: Делови од Ѓорче Петров денес без електрична енергија

Денес од 09 до 13 часот без струја ќе останат жителите од с.Љубин, како и жителите од викендици Веле поле, Техногас, дел од с.Кучково, Викендици Кучково, Караула Чашка и с.Грачани во период од 09 до 12 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...