ИНФО

ПОЧЕТОК НА НЕДЕЛАТА БЕЗ СТРУЈА: Овие делови денес ќе останат без електрична енергијана

Денес во период од 08 до 15:30 часот без струја ќе остане дел од село Булачани – патот кон с.Раштак, с.Љуботен, Космофон – љуботенски пат, ЉУБАНЦИ: Горниот дел од с.Љубанци и делот кон село Љуботен, с.Рашта, како и дел од жителите на улица 3-та Македонска Бригада, во потег од МЕТРО АД до капијата на Жито Лукс во период од 10 до 13 часот.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на ООУ Наум Охридски

– Општина Гази Баба почна со изградба на трибина во дворот на...

ИНФО

Утре протестен марш на Здружение на Украинците во Македонија

Здружение на Украинците во Македонија „Лесја Украинка“ на 24 февруари (сабота), со...

ИНФО

Викендов зголемена облачност, засилен ветер и слаб дожд

За време на викендов ќе има зголемена облачност со локален слаб дожд...

ИНФО

Скопско кафуле сите пари од еспресото ќе ги донира за Леонид

Кафуле во Скопје денес нема да го наплаќа кафето, односно сите пари...