ИНФО

Нови игралишта за фудбал и кошарка во ОУ „Љубен Лапе“

Учениците од основното училиште „Љубен Лапе“ наскоро ќе добијат две нови игралишта за фудбал и кошарка. Од општина Аеродром информираат дека наскоро ќе почнат да градат и два нови мултифункционални терени во близина на основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ и на улицата „Островска“ во Лисиче.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Препорачуваме

Related Articles

ИНФО

Натпревар во прецизно слетување со едрилица

Кој ќе се обиде да лета, потоа со погледот оди кон небото,...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло

Времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со променлива облачност која...

ИНФО

Се асфалтира крак од улицата „Козле“ во Нерези

Во тек е асфалтирање на крак од улицата „Козле 3“ во населбата...

ИНФО

Стипендии „Ацо Шопов“ за студенти од втор и трет циклус

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“ објавува конкурс за доделување стипендии „Ацо Шопов“ на...